Heliskiing w Austrii – najciekawsze miejsca

Jadąc na narty czujesz wciąż, że nawet na czarnym sztoku jest zbyt mało adrenaliny? A próbowałeś już swoich sił w Heliskiing?  Sprawdź w którym regionie w Austrii możesz spróbować tego dosyć nowego sportu ekstremalnego.

heliskiing w Austrii

Źródło: pixabay.com

Czym jest Heliskiing?

Tutaj należy się trochę teorii dla osób, które jeszcze się z tym nie spotkały. Ta forma narciarstwa polega na ekstremalnych zjazdach ze stoków, gdzie nie ma wyznaczonych żadnych tras. Na stok narciarz wraz z instruktorem są transportowani helikopterem. Jest to sport ekstremalny, którego nie powinno uprawiać się na własną rękę. Dlatego zawsze potrzebny jest nam licencjonowany przewodnik, który w miarę możliwości czuwa nad bezpieczeństwem.
Podczas takiego zjazdu każdy musi mieć ze sobą zestaw lawinowy, w którego skład wchodzi detektor, sonda lawinowa, łopata, a także plecak z poduszką ABS. Przed takim wyczynem warto wiedzieć, jak zachować się podczas ewentualnej lawiny. Oprócz Austrii możemy spróbować heliskiing w Kanadzie, USA, Włoszech, Hiszpanii, czy na Grenlandii.

Gdzie konkretnie można uprawiać heliskiing?

W Austrii jest tylko jedno miejsce, w którym można uprawiać Heliskiing. Jest to ustalone ze względu na ochronę środowiska. Heliskiing jest możliwe w Alberg, jednym z ciekawszych miejsc położonych niedaleko tego regionu jest Ischgl Paznaun 

W Ischgl możemy się świetnie bawić, a wyjazd na heliskiing potraktować jako dodatkową rozrywkę. Tutaj znajdziemy dużą ilość klubów nocnych, barów, a także najlepsze koncerty. Ten region nigdy nie śpi. Można imprezować przez całą noc. Ośrodek ma dużo tras narciarskich, ale ich większa część znajduje się w Szwajcarii, dlatego trzeba koniecznie wziąć ze sobą paszporty. Ischgl sąsiaduje z trzema dużymi ośrodkami narciarskimi, które również warto odwiedzić – Kappl, See, Galtuer. Tutaj nie ma czasu na nudę.

Źródło: austria-na-narty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *