Jak zachęcić dziecko do spędzania czasu w górach?

Wędrówki i widoki nie są najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu przez dzieci. Dlatego by je nieco do tego zachęcić, warto dodać trochę zabawy do górskich podróży.

A Austriackim Tyrolu, dzieci mogą skorzystać z nowoczesnych placów zabaw, z których widok obejmuje Alpy. Odpowiednio przystosowane ścieżki rowerowe, czy park dinozaurów na wysokości 1650 m n.p.m. to prawdziwa gratka dla nie jednego małego podróżnika.

Austria na narty i Austria do zabawy

Wybierając się latem i zimą w Alpy, warto dokładnie sprawdzić nocleg. Niektóre z nich oferują wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Od piłkarzyków w lobby zaczynając na karmieniu zwierząt na podwórku (nie) kończąc. Jeżeli nie macie pewności, czy dany region i nocleg oferuje atrakcje dla dzieci, porozmawiajcie z konsultantem, która Wam wszystko wyjaśni, a także doradzi, który z nich będzie najlepszy w waszej sytuacji . Region Stubai ma świetną ofertę dla rodzin z dziećmi. W wielu hotelach można dostać Stubai Super Card. Od 26 maja do 9 października w cenie noclegu bez względu na ilość wykupionych dni mamy możliwość jazdy kolejkami górskimi, wstęp do Aquaparku oraz zniżki na inne atrakcje w dolinie.

tyrol narty

źródło: pixabay.com

Place zabaw

Jak wiadomo, krajobrazy i widoki nie zachęca pociechy do spędzania czasu w górach. Serlespark to jeden z placów zabaw, który zbuduje bardzo pozytywne skojarzenia z górami u waszego dziecka. Jest to plac zabaw z widokiem na jeziorka, dzięki czemu i Wy i Wasze dziecko będą mogły w super sposób spędzić czas w górach.

Szlaki dla rodzin z dziećmi

Wybierając region, warto zwrócić uwagę na specjalne ścieżki rowerowe oraz trasy wysokogórskich wędrówek dla rodzin. Odpowiednia trasa zapewni nam i naszym dzieciom bezpieczeństwo i będziemy mieli pewność, że na danej trasie nie spotka nas nieprzyjemna niespodzianka. W wielu miejscach mamy możliwość wypożyczenia roweru z przyczepką, jest to świetna alternatywa dla pieszej wycieczki, a także niesamowita atrakcja dla naszego dziecka. W każdym miejscu wydzielone są różne warianty szlaku rowerowego, dlatego warto mieć przy sobie mapę, by móc mieć wszystko pod kontrolą i wybierać najbezpieczniejszą trasę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *