Latem w Alpy – gdzie?

Prawdą jest, że wyjazd w jakikolwiek zakątek Alp latem to świetna alternatywa dla wypoczynku nad morze. Warto jednak zwrócić uwagę, jakie inne atrakcje oferują regiony, by nie okazało się, że jedyne co nas czeka to górska wspinaczka.

Reutte In Tirol i Highline 179

Kilka lat temu na skraju Reutte in Tirol został wybudowany najwyższy wiszący most w Europie. Most mierzy sobie 406 metrów długości i wisi na wysokości ponad stu metrów. Miasteczko samo w sobie nie oferuje nic specjalnego, jednak na pewno, chociaż na jeden dzień warto wybrać się w to miejsce.

Alpejskie Almhütten

Wspaniałe widoki oraz możliwość odwiedzenia jednej z tradycyjnych chat górskich wynagrodzą ciężką pieszą wycieczkę. Można dostać się także kolejką, jednak, czy warto? Grubighütte w Lermoos oraz Tirolerhaus w Ehrwald to popularne chaty, w których można odpocząć i się zrelaksować.

górskie wycieczki z dziećmi

źródło: pixabay.com

Wioski przy granicy Austrii I Niemiec

Malutkie wioski oddają urok Alp. Choć mogłoby się wydawać, że nie są one zbyt zachęcające i nie są żadną atrakcją turystyczną, to jednak znaleźć można tu rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. W wioskach można znaleźć zarówo kwatery pod strzechą tyrolskich gospodarzy, jak i wysokiej klasy hotele z własnym SPA i innymi atrakcjami.

Jezioro Plansee

Plansee uważane jest za jedno z najpiękniejszych jezior w północnym Tyrolu. Dodatkowo jest także najczystszym jeziorem w Alpach. Istnieje także możliwość opłynięcia go statkiem, który kursuje tam kilka razy dziennie. W miejscu tym stawia się mocno na kontakt z naturą, a nie komercjalizacje, a więc miejsce to idealne jest dla samotników.

Ważne! Woda w jeziorze nawet w środku lata jest lodowata, więc nie licznie, na przyjemną kąpiel w nim.

Zamek Neuschwanstein

Zamek Disneya, który możemy zobaczyć na początku filmów tej wytwórni, jest drugą po wieży Eiffle atrakcją turystyczną. Sam w sobie jest bardzo urokliwy, a otoczenie Alp i lasów nadaje mu jeszcze większego uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *