Trasy narciarskie w Zillertal w Mayrhofen

Zillertal uznawane jest za raj dla narciarzy, za jego stolicę uważane jest Mayrhofen. Jeżeli szukacie ciekawego miejsca na narty, powinniście zastanowić się nad wyjazdem własnie w to miejsce. Tutejsza kultura, kuchnia oraz gościnność dodatkową umilą nam pobyt.

źródło: pixabay.com

Mayrhofen jest austriackim kurortem, który położony jest w samym sercu Tyrolu i doliny Zillertal. Austria obfituje w malownicze miasteczka, które otoczone są majestatycznymi Aplami, panują tutaj bardzo dobre warunki dla miłośników białego szaleństwa.

Widoki w Austrii są bardzo imponujące, szczególnie widok szczytów górskich oraz królujący nad nimi masyw lodowca może zaskoczyć każdego. Chociaż widoki zapierają dech w piersiach, to główną atrakcją regionu są idealne warunki narciarskie.

Dolina Zillertal w Austrii to około 500 km tras narciarskich oraz prawie 180 kolejek górskich i wyciągów. Nie jest to tylko narciarska stolica alpejskiego kraju to także bez wątpienia jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie. Do naszej dyspozycji mamy trasy o różnym stopniu trudności, zarówno znajdą tu miejsce profesjonaliści i początkujący, w tym także znajdziemy łatwe stoki, które przygotowane zostały z myślą o dzieciach. Nie brakuje tutaj także tras dla narciarzy biegowych.

źródło: pixabay.com

Trasy narciarskie w Zillertal

Dolina liczy sobie około 500 km tras narciarskich oraz około 180 kolejek górskich oraz wyciągów. Chociaż Zillertal jest stolica tego słynnego alpejskiego kraju, to jest to bez wątpienia jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii. Do naszej dyspozycji mamy trasy o różnym stopniu trudności, zarówno odnajdą się tutaj profesjonaliści, jak i początkujący narciarze.

Warto także wspomnieć, że odnajdą się tutaj także amatorzy skitouring. Nikt nie może narzekać tutaj na nudę, w regionie Zillertal czekają atrakcje takie jak tory saneczkowe oraz Aquaparki.

Choć tak dobrze przygotowane trasy mogą zachęcić każdego, to warto dodać, że bardziej doświadczeni narciarze mogą spróbować swoich sił we freestyle’u oraz poszaleć na największym w Austrii snowpark’u.

źródło: pixabay.com

Ciekawostka: Zillertaler SuperSkiPass obejmuje wszystkie ośrodki w dolinie Zillertal, w tym lodowiec Hintertux.

Inne atrakcje:

  • Kolejka parowa wzdłuż doliny
  • Bary z lokalną muzyką
  • Funparki

Komentarze

  1. By Kamila

    Odpowiedz

  2. By Andzia

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *