Wyjazd na wakacje/ferie autokarem

Sezon zimowy niedługo rozpocznie się na dobre, jeżeli jeszcze nie wybraliście kierunku i formy transportu na urlop mamy dla Was zestawienie kilku zalet i wad wyjazdu autokarem. Zagraniczne miejsca dają nam wiele możliwości piękna pogoda, idealne warunki narciarskie, czy lodowce czynne przez cały rok.

źródło: pixabay.com

Zapewne najdogodniejszą formą transportu jest samolot, wsiadamy na lotnisku i za kilka godzin jesteśmy na miejscu. Niestety ta forma transportu dla niektórych nie wchodzi w grę z powodu np. strachu. Takie osoby decydują się na jazdę samochodem, alternatywą może być autokar, czyli tańsza forma przejazdu. Jeszcze, więcej zaoszczędzić można, wybierając się na narty autokarem, czy mini busem ze znajomymi. W tym wypadku wynajmuje się odpowiadający nam wielkością transport i jedziemy. Niestety ta forma także nie jest najlepsza dla wszystkich, szczególnie dla osób, które mają chorobę lokomocyjną. Przeciwwskazaniem dla jazdy autokarem jest także choroba układu krążenia, jazda autokarem może trwać nawet kilka dni, a więc nie jest to wskazane dla osób, które borykają się z takim problemem. Jazda z autokarem z małymi dziećmi także nie należy do najprzyjemniejszych, jeżeli chcecie zabrać swoje pociechy autokarem, to warto wybrać właśnie to rozwiązanie, w którym razem ze znajomymi wynajmujecie mniejszy. Ponieważ będziecie mogli robić przystanki bardziej dostosowane do Waszych potrzeb, a także podróżującym z Wami nie będą przeszkadzać dzieci, szczególnie jeżeli znajomi także wybierają się na wakacje z dziećmi.

wyjazd na narty autokarem

źródło: pixabay.com

W przypadku samolotu musimy o dokładnej godzinie być na lotnisku, dodatkowo musimy niejednokrotnie przejechać kilka miast, by dostać się na lotnisku, w przypadku autokaru zatrzymuje się w każdym większym mieście. Pomimo że nowoczesne autokary są wyposażone w klimatyzacje, to jednak w autokarze może roić się od nieprzyjemnych zapachów, może to być utrudnieniem dla osób, które są wrażliwe na zapachy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *