Gdzie wyjechać na narty w listopadzie?

Najbezpieczniejszym miejscem przed sezonem na narty jest lodowiec, to właśnie na nich niezależnie od opadów śniegu panują świetne warunki pogodowe. Narty na lodowcu można zaplanować nawet na kilka dni przed wyjazdem, wystarczy sprawdzić, jakie w tym momencie panują warunki śniegowe.

źródło: pixabay.com

Najwięcej ośrodków narciarskich, które położona są na lodowcu, znajdują się w Austrii. Znajdziemy tutaj 90 kilometrów tras Hintetrux. Ośrodek Soldem czynny jest już od trzeciego tygodnia października, to właśnie tutaj zawodowcy przygotowują się do Pucharu Świata, więc mamy pewność, że miejsce będzie na pewno dla nas odpowiednie. Na lodowcach możemy znaleźć takie ośrodki jak Pitztal, Stubeital, Kaprun i Kaunertal, chociaż oferują one mniej tras to i tak ze względu na warunki śniegowe są jednymi z chętniej wybieranych. W pierwszej połowie listopada możemy skorzystać już z lodowca Tignes we Francji. Wybierając się na narty w drugiej połowie miesiąca, warto sprawdzić oferty w Val Thorens. Jest to najwyżej położony ośrodek narciarski w Europie, doskonałe warunki do jazdy panują tutaj od listopada aż do maja.

źródło: pixabay.com

Szwajcaria także ma wiele do zaoferowania, można tutaj znaleźć sześć ośrodków na lodowcu, jednak królem narciarstwa na lodowcu Saas Fee jest ośrodek Zermatt-Matterhorn. To właśnie jego najlepiej wybrać na listopadowy wypad na narty w Szwajcarii. Niestety, chociaż ośrodki w Austrii, Francji i Szwajcarii mają wiele do zaoferowania to we włoskich nie mamy dużego wyboru. Bezpiecznymi miejscami, gdzie możemy wybrać się na narty przed sezonem, jest Val Senales oraz Cervienia. Chociaż do połowy listopada mamy ograniczony wybór to już w jego drugiej części warunki śniegowe stają się coraz lepsze i mamy większy wybór miejsc na narty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *